Pokud nás znáte, tak určitě víte, že ořechy a dalšími poctivými surovinami rozhodně nešetříme. Kde ale šetřit chceme, tak to je množství odpadu, které vyprodukujeme - a to zejména v balení a expedici zásilek, kde by bylo “smetí” nepočítaně. Proto jsme si vymysleli systém, který je co pro nás i přírodu co nejšetrnější. Pojďme se na něho podívat.

Jakákoliv krabice = dobrá krabice

Nějakou dobu trvalo, než jsme si všechno vyzkoušeli tak, aby byl náš “zero waste” program co nejoptimálnější. Když si totiž představíte, že všechny sklenice a další obaly, které nám do firmy přivezou, jsou zabaleny v krabicích, na paletách a proloženy lepenkou, pak je vám jasné, že těch lepenek a krabic by za námi během pár dnů byla pěkná fůra. 

“Reuse, reduce” aneb znovupoužitím k méně odpadu

A tak jsme krabice vzali, rozřezali a začali je používat. A jak se říká: zabili jsme dvě mouchy jednou ranou. Nařezanými kartonovými pásy prokládáme sklenice v balících a nepotřebujeme tak žádný “čerstvý” materiál, který se na vycpání krabic běžně používá - ano, ten, který z krabice vyházíte a jakmile pod jeho nemalou dávkou konečně věc najdete, tak ho honem rychle vyhodíte… protože takovou věc doma prostě nechcete. 

Udržitelně a smysluplně

Když vám přijde Šufanův balík, najdete sklenice bezpečně uložené mezi odřezkami krabic, které by, nebýt našeho krabicového křečkování, byly odsouzeny k zániku. S čím jsme ale po pár měsících museli přestat, to jsou “ekologické” papírové pásky… Ty nám sklenice s ořechy ne a ne udržet a ruku na srdce, taky dopravci byli z těch odlepujících se pásek poměrně zoufalí. Proto, co se eko pásků týče, stále čekáme, až se najde nějaká, kterou ani pořádná ořechová nálož neroztrhá. Naše doporučené produkty: