Tento příspěvek bude tak trochu ódou na ovesné kaše, které u nás v Šufanu vyrábíme. Možná si říkáte, že jde jen o samochválu, my ale tomu, co v Šufanu děláme, věříme. A už za chvíli budete vědět proč. 

Nejpestřejší kaše

Vytvořit ovesnou kaši tak, aby vám kvalitně dodala vyvážený nutriční příjem není jen tak. Zaplaťpánbůh, že máme nutriční terapeutku, naši ambasadorku a největší milovnicí ovesných kaší, Andrejku Mokřejšovou, která nám při vývoji kaší moc pomohla. A výsledek? Každá naše kaše je promyšleným koktejlem bezlepkových ovesných vloček, semínek a ořechů. Sušené maliny nebo jablečné křížaly, či naše vlastnoruční šedesátiprocentní čokoláda dodává na pestrosti. Navíc, slyšeli jste někdy o ořechovém másle v kaši? My ořechovými másly směs lehce zapékáme. Proč dáváme bezlepkové vločky? Jsou sice o kousek dražší, díky tomu jsou naše kaše skvělé i pro celiaky. Ale i pro kohokoliv jiného. 

Hlavně dostatek ořechů 

Víte, co je na našich kaších také skvělé? Obsahují vysoký podíl ořechů, ať už celé plody či v podobně ořechového másla. A ořechy = moc prospěšné tuky. Díky tukům (s vysokým podílem nenasycených mastných kyselin, které bychom měli v jídelníčku upřednostňovat) nemusíme kaši dochucovat velkým množství cukru či jiného sladidla a ještě k tomu skvěle zasytí. Nejčastější chybou u ovesných kaší je totiž právě nedostatek tuků, stejně tak i nedostatek bílkovin, proto je každá naše kaše doplněná o doporučené servírování, abyste doplnili dostatek bílkovin, ale i dalších složek. Z tohoto důvodu taky nepřidáváme práškový protein. Nakolik můžeme rozumět obohacení jídla práškovým proteinem, rozhodně upřednostňujeme bílkoviny, které se dají získat přirozenější formou. Proto jsme radši, když si kaši sami vylepšíte mlékem či jogurtem, a dodáte tak do svého těla vedle proteinů také vápník a další prospěšné látky. Tohle vám prostě "práškáč" nenahradí

Cena jedné snídaně?

Upřímně, víme, že naše kaše nepatří mezi nejlevnější. Ale když jsme si sedli k papíru s tužkou a trochu to spočítali, zjistili jsme tohle. Jedna porce z našeho kašového balení vychází na 30 korun, a když si tuto porci zalejete 200ml mléka 4 Kč) a dáte si k tomu (například) jablko (6 kč), vychází nám, že za plnohodnotnou snídani, která nakopne váš den, zaplatíte s přehledem do 40 korun. A to není tak špatné, viďte? 

Počty nepočty, my jsme zkrátka zastánci myšlenky, že na snídani se šetřit nedá. Každý snídáme jinak, ale určitě se shodneme, že pestrá a vyvážená snídaně by měla být základem každého rána. A kaše od Šufana jsou pro to jako stvořené. 


Andrea Mokrejšová
Andrea Mokrejšová

Andrea je nutriční terepeutka vystudovaná na lékařské fakultě UK. Pracuje ve zdravotnictví a má také svoji soukromou nutriční poradnu. Andrea je naše dlouhodobá ambasadorka. Pravidelně s ní konzultujeme nutriční složení našich výrobků.


Andrea Mokrejšová - Instagram
@andreamokrejsova

Naše doporučené produkty: